Judge: John Garnett
Champion: Newbirks Jazz 1584
Reserve Champion: Davlea Bradnick Alicia
Honourable Mention: Tregibby Atwood Geraldine
Junior Champion: Wyndford McCutch Rebecca
Reserve Champion: Davlea Doorman Ashlyn 2
Maiden Heifer
1st Drointon Byway Rosabel (Byway), M & J Owens
2nd Tregibby High Octane Maude (High Octane), A H Wilson
3rd Tregibby High Octane Zandra (High Octane), A H Wilson
4th Nobold Toi Toi Missy (Byway), Toi Toi Genetics
5th Sahara Octane Iola (High Octane), J M & B S Jones
6th Hendrew Kingboy Cassidy (Kingboy), G Jones
7th Cefn Coch Skeet Princess (Skeet), W C & H Williams
8th Erie Jordy Splendid-Red (Jordy Red), I Morgan
9th Henllys Calumet Fancy (Calumet), G Watkins & R Williams
Heifer in calf
1st Tregibby Octane Geraldine (High Octane), A H Wilson
2nd Evening Beemer Sunrise (Beemer), A H Wilson
3rd Larchwood Denim Carys (Denim), J M & B S Jones
4th Henllys Superstar Nanette(Superstar), G Watkins & R Williams
Junior Heifer in milk
1st Wyndford McCutch Rebecca (McCutchen), A H Wilson
2nd Davlea Doorman Ashlyn 2 (Doorman), B Davies
3rd Feizor Unix Lasenza (Unix), B Davies
Senior Heifer in milk
1st Erie WB Lustre (Windbrook), I Morgan
2nd Davlea Fitz Shadow (Fitz), B Davies
3rd Erie Wbrook Lustre (Windbrook), I Morgan
Dry Cow
1st Prospect Design Corrie (Design), M & J Owens
Junior Cow
1st Tregibby Atwood Geraldine (Atwood), A H Wilson
2nd Wiltor Silver Centerpiece (Silver), N J & L C Sercombe
3rd Wyndford Doorman Atlee 2 (Doorman), D W & C E Jones
4th Starlet Solomon Maria (Solomon), A H Wilson
5th Ingleview Estate Bevin (Estate), R & E Butterfield
Intermediate Cow
1st Davlea Bradnick Alicia (Bradnick), B Davives
2nd Whinchat Stanleycup Farrah (Stanleycup), C Wilson & L Lancaster
3rd Ingleview Rebel Roxie (Rebel), R & E Butterfield
4th Davlea Goldsun Raven (Goldsun), B Davies
5th Praire Saloon Lustre (Saloon), A H Wilson
6th Sterndale Explode Brenda (Explode), M & J Owens
Senior Cow
1st Newbirks Jazz 1584 (Lavenguard), R & E Butterfield
2nd Evening Stanleycup Jennifer (Stanleycup), C Wilson
3rd Penrikka Dempsey Inka 2 (Dempsey), J M & B S Jones
4th Erie Goldsun Supreme Maude (Goldsun), I Morgan